Просмотр новости

Найдите то, что Вас интересует

Metropolia GZM potrzebuje spalarni. "Aż się prosi o dwie duże instalacje"

Дата публикации: 12-06-2026 00:00:00

- Z jednej strony potrzebujemy energii, a z drugiej zawsze będzie ten strumień odpadów, z którym nie będziemy mieli co zrobić i termiczne przetworzenie jest wtedy najrozsądniejszym rozwiązaniem - podkreśla dr hab. inż. Krzysztof Pikoń, prof. Politechniki Śląskiej. Eksperci zapewniają, że problemu nie stanowi technologia, ale prawo, ewentualnie kwestie finansowe i przede wszystkim opór ze strony mieszkańców.

Классификация: Экология

Схожие новости

#Наименование новостиТональностьИнформативность
1Spalarnia na 110 tys. ton odpadów bez zgody. "Do takich inwestycji należy podchodzić z dużą rozwagą"00
2Powstaje jedna z największych pomp ciepła w kraju. Dzięki ściekom ogrzeje miasto00
3W kopalniach znajdziemy nie tylko węgiel. To może być nowe źródło ciepła00
4Nielegalne odpady obciążają gminy. Samorządy apelują do ministra sprawiedliwości00
5Tauron chce inwestować w paliwa alternatywne. Wraca temat spalarni na Śląsku00
6Powstaje biokompostownia za 17 mln zł. Przerobi 10 000 ton odpadów rocznie00
7Od 1 kwietnia opłaty jednak nie wzrosną. Mieszkańcy wielu miast o tym marzą00
8Miasto uruchomiło centrum badawcze. Zajmie się rozwojem gospodarki obiegu zamkniętego00
9Do PSZOK tylko ze specjalną kartą. Nowe zasady oddawania odpadów00
10Zatory, wymuszenia pierwszeństwa i kolizje. Ważny węzeł trzeba rozbudować00