Просмотр новости

Найдите то, что Вас интересует

Powstaje jedna z największych pomp ciepła w kraju. Dzięki ściekom ogrzeje miasto

Дата публикации: 27-05-2026 15:18:00

Inwestycję polegającą na zabudowie wielkoskalowej pompy ciepła o mocy 12MW, która wykorzystując oczyszczone ścieki będzie pracowała dla systemu ciepłowniczego miasta, rozpoczyna Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, czyli integrator, z którym właśnie podpisano umowę.

Классификация: Пресс-релизы

Схожие новости

#Наименование новостиТональностьИнформативность
1Nowa spalarnia zacznie działać w 2026 r. Obsłuży ponad 300 tys. mieszkańców00
2Metropolia GZM potrzebuje spalarni. "Aż się prosi o dwie duże instalacje"00
3Basen, zjeżdżalnia, jacuzzi i sala sportowa. Wszystko ogrzeją wodą spod dawnej kopalni00
4W kopalniach znajdziemy nie tylko węgiel. To może być nowe źródło ciepła00
5Tauron chce inwestować w paliwa alternatywne. Wraca temat spalarni na Śląsku00
6Powstaje biokompostownia za 17 mln zł. Przerobi 10 000 ton odpadów rocznie00
7Trwa jedna z największych inwestycji w historii miasta. Ruszyły testy szczelności zbiornika00
8Gigant rynku baterii inwestuje w Polsce. Magazyny energii mają być montowane w Częstochowie00
9Czterej krajowi giganci będą kupować LNG. To pierwsza taka sytuacja w historii00
10Miasto uruchomiło centrum badawcze. Zajmie się rozwojem gospodarki obiegu zamkniętego00