Просмотр новости

Найдите то, что Вас интересует

W kopalniach znajdziemy nie tylko węgiel. To może być nowe źródło ciepła

Дата публикации: 15-06-2026 20:00:00

Na dnie wielu szybów zalega woda, która za pośrednictwem pomp może zasilać systemy ciepłownicze, a po uzdatnieniu być wykorzystywana nawet jako pitna. W realizacji są już pierwsze projekty oparte na wodach kopalnianych, które - jak sugerują eksperci - powinny mieć swój udział w transformacji energetycznej Śląska. Sprawa nie jest jednak prosta.

Классификация: Наука

Схожие новости

#Наименование новостиТональностьИнформативностьдата
1Basen, zjeżdżalnia, jacuzzi i sala sportowa. Wszystko ogrzeją wodą spod dawnej kopalni0029-05-2026
2Tauron chce inwestować w paliwa alternatywne. Wraca temat spalarni na Śląsku0017-06-2026
3Mocarstwo znowu stawia na węgiel. Za słowami idą czyny, czyli strumień kasy0009-06-2026
4Powstaje jedna z największych pomp ciepła w kraju. Dzięki ściekom ogrzeje miasto0027-05-2026
5Metropolia GZM potrzebuje spalarni. "Aż się prosi o dwie duże instalacje"0012-06-2026
6Decyzja zapadła - będą przetwarzać węgiel. To się teraz opłaca0015-06-2026
7Tam górnictwo nas potrzebuje, bo węgla chcą coraz więcej. Czy potrafimy to wykorzystać?0017-06-2026
8Hydro Sanok w zawieszeniu. Radni nie zgodzili się na przekazanie gruntów0024-03-2026
9Новая «нефть»: как уголь перестает быть только топливом0023-06-2026
10Węgiel pod rękę z atomem. Mocarstwo idzie na dwa rekordy równolegle0018-05-2026

Классификация: Наука. Схожих патентов 0. Схожих новостей 10. Тональность: 0. Информативность: 0. Источник: www.portalsamorzadowy.pl