Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach prezydent Świętochłowic w sposób niezgodny z prawem, a zarazem przekraczając swoje kompetencje, zdecydował o pokryciu deficytu w ubiegłorocznym budżecie miasta. - Niedopuszczalna jest też sytuacja, w której wykonany deficyt przekracza zaplanowany - wskazała RIO w uchwale.