Okresní soud v Břeclavi v úterý zprostil viny bývalého vedoucího Servisního střediska Technických služeb Břeclav kvůli smrti chlapce na hřišti. Na dvanáctiletého chlapce spadla v květnu 2024 branka, i přes resuscitaci zemřel. Žalobkyně muže vinila z usmrcení z nedbalosti. Podle soudce nebylo prokázáno, že by obžalovaný čin spáchal, naopak šlo o systémové selhání. Muž vinu odmítá, neporušil prý pracovní povinnost. Soud rozhodnutí odůvodňuje.
Классификация: Происшествия
Тональность 0
Информативность 0
www.irozhlas.cz