Европска унија од 1. јула драстично смањује бесцаринске квоте за увоз челика са 30,5 милиона на 18,3 милиона тона. За количине које премаше ову квоту, царине ће бити повећане и до 50 одсто. О томе колики ће то бити ударац за земље ван ЕУ, пре свега за Србију, чији извоз у великој мери зависи од европског тржишта, за Радио Београд 1 говорио је Бојан Станић из Привредне коморе Србије.