Председник Савеза економиста Србије Александар Влаховић рекао је за РТС да су поруке са Светског конгреса економиста који се ових дана одржава у Београду охрабрујуће за будућност Европе и светске економије. Наглашава да Србија мора да промени постојећи модел раста и да се више ослони на домаћу привреду и технолошки развој. Професор Економског факултета у Београду Вељко Mијушковић рекао је да је највећи конгрес економиста који се одржава код нас прилика да се земља представи академској и пословној заједници из целог света.