Muzeul Național al Banatului, împreună cu Universitatea de Vest din Timișoara și cu sprijinul Continental Anvelope România, a lansat proiectul „Tactil”, o expoziție de arheologie în care obiectele istorice vor putea fi atinse de vizitatori. Proiectul a început pe 1 iunie 2026 și se va încheia pe 1 iunie 2027, odată cu vernisajul expoziției la […]