Karetki miały być bezpieczniejsze po tragedii w Siedlcach i śmierci ratownika, ale teraz zaczyna się walka o pieniądze i obsady. Rynek Zdrowia dotarł do wniosków, które pogotowia złożyły do wojewody w sprawie cięć: trzyosobowe zespoły miałyby być zamieniane na dwuosobowe. Ratownicy alarmują, że podobne wnioski zaczynają spływać z kolejnych regionów. Testem będzie 1 lipca, kiedy pojawi się nowa wycena.