Ostateczna wersja irańsko-amerykańskiego memorandum przewiduje m.in. otwarcie cieśniny Ormuz i zdjęcie amerykańskich sankcji – powiedział agencji Reutera w niedzielę (14 czerwca) wysoki rangą irański urzędnik. Nie określił jednak, kiedy zostanie zawarte porozumienie.