Prezes Bogdanki Zbigniew Stopa wskazuje, że ma ona dziś jedne z najniższych kosztów jednostkowych w Polsce. Jeśli jednak cena rynkowa będzie trwale niższa od kosztów wydobycia, a system regulacyjny będzie dodatkowo tę cenę dusił, to żadna kopalnia tego nie przetrwa. - Słowa prezesa Zbigniewa Stopy brzmią jak manifest zdrowego rozsądku w czasach, gdy polskie górnictwo przyzwyczaiło się do budżetowej pomocy - komentuje dla portalu WNP Jakub Szkopek, analityk Erste Securities.
Классификация: Экономика
Тональность 0
Информативность 0
www.wnp.pl