Przyszłość polskiego systemu ochrony zdrowia była jednym z kluczowych tematów pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Podczas sesji plenarnej eksperci i przedstawiciele instytucji publicznych zgodnie ocenili, że obecny model nie przetrwa bez głębokich zmian, wskazując priorytety i największe wyzwania stojące przed sektorem.