Щоб черешня виросла більшою, після цвітіння дереву потрібне не будь-яке обприскування, а точне підживлення по зав’язі. Розповідаю, що я зазвичай використовую для покращення врожайності. Обприскування по зав’язі допомагає черешні краще наливатися після цвітіння Для великої черешні важливий не один “секретний” засіб, а нормальний догляд після цвітіння. Але коли необхідно обприскати дерево саме по зав’язі, то я використовую монофосфат калію. Бо він дає дереву калій та фосфор. І це якраз основа майбутніх ягід. Якщо дереву вистачає цих елементів, то врожай буде кращим. Але тут важливо не переборщити. Бо Washington State University Tree Fruit пояснює, що дефіцит калію у черешні може зменшувати розмір плодів. Але надлишок також поганий, бо через нього гірше засвоюється кальцій і магній. Тому не треба давати добрива “про запас”, бо результат буде протилежний очікуванням. Ще одна помилка стосується часу обприскування. Бо дехто думає, що якщо раніше, то краще. Але ні, треба не по квітах, а після цвітіння. Тобто коли пелюстки уже обсипалися та вже видно дрібну зав’язь. До речі, по цвіту та бджолах узагалі краще нічого без зайвої потреби не обприскувати. Що стосується концентрації добрива, то зазвичай я роблю слабкий розчин: 10 г монофосфату калію на 10 л води. Але якщо ви берете якесь комплексне, то дивіться на […]
Сообщение Черешня не буде дрібною: чим обприскати дерево у травні для кращої зав’язі появились сначала на Морковка.org.