După ani de discuții privind demolarea sau reabilitarea Sanatoriului Marila, Primăria Oravița a obținut la finalul anului trecut o finanțare de aproximativ 20 de milioane de euro pentru consolidarea și modernizarea clădirii. Proiectul se află încă la faza de pregătire a documentațiilor. Despre sanatoriul Marila, secție externă a Spitalului Orășenesc Oravița, s-a vorbit mult în […]