O terasă acoperită, un bar exterior și alte amenajări construite fără autorizație pe strada Lacului au fost demolate luni. Proprietarii pierduseră definitiv procesul prin care au încercat să oprească măsura. Utilajele au intrat luni pe strada Lacului nr. 1 din Timișoara, unde mai multe construcții ridicate fără autorizație au fost puse la pământ. Printre acestea, […]
| # | Наименование новости | Тональность | Информативность | Дата публикации |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Se închide cantina socială din Timișoara. Ce se întâmplă cu beneficiarii | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 2 | Avarie – se oprește apa în Reșița | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 3 | Avarie – oprire de apă în Reșița | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 4 | La Caransebeș, căsuțe pentru pisicile fără stăpâni! | 0 | 0 | 20-06-2026 |
| 5 | Copaci doborâți de vânt și gospodării inundate în Caraș-Severin | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 6 | Zimbrii aduc noi oportunități pentru comunitățile locale din Munții Țarcu | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 7 | Cosmin Șandru: PNL Timiș este condus de subalternii PSD și de pesediști vopsiți în galben | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 8 | Complexul Atlantic din Reșița s-a redeschis. Piscină mare, terase, lac și verdeață. Relaxare totală! | 0 | 0 | 21-06-2026 |
| 9 | Sorin Șipoș: „Vom vedea dacă AUR își trădează alegătorii votând Guvernul Veștea” | 0 | 0 | 22-06-2026 |
| 10 | Линии электроснабжения повреждены в Энергодаре в результате атак БПЛА | 0 | 0 | 22-06-2026 |