Општина Алибунар постаје престоница зелене енергије у Србији. Званично су почели радови на изградњи два нова ветропарка - Алибунар 1 и Алибунар 2, у које кинески инвеститор, компанија „Сани“, улаже 240 милиона евра. Како је саопштено, инвестиција од 168 мегавати, кључна је за локални развој, стабилност домаћег енергетског система, али и за остваривање стратешког циља – да Србија у наредним годинама повећа удео струје из обновљивих извора.